Blok temsilci toplantısı

BLOK TEMSİLCİSİ TOPLANTISI ,
YAKLAŞIK 7 AYDIR SİZLERE EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET ETMEYE ÇALIŞIYORUZ, MALUMUNUZ SİTEMİZİN 11 YILLIK BİRİKMİŞ BİR ÇOK PROBLEMİ VARDI, EKİP ARKADAŞLARIMIZLA BERABER BÜTÜN BU EKSİKLİKLERİN TESPİTLERİNİ YAPTIK , SİTE SAKİNLERİMİZE EK BİR ÜCRET YANSITMADAN MEVCUT BÜTÇE İLE İŞLERİ ACİLİYET SIRASINA GÖRE YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ.
GÖREVE GELİR GELMEZ İLK İŞ OLARAK KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ İLE PROTOKOL YAPARAK YÖNETİM DANIŞMANLIK İŞİNİ BELEDİYE İŞTİRAKİ OLAN KİTAŞ FİRMASINA VEREREK KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİNİN SİTEMİZE HİZMET VERMESİNİ VE YATIRIM YAPMASINI SAĞLADIK. BELLİ BİR PLAN ÇERÇEVESİNDE TALEP ETTİĞİMİZ TÜM İŞLER SIRASI İLE YAPILIYOR. MALUMUNUZ KÜÇÜKÇEKMECE İLÇESİ BÜYÜK BİR İLÇE VE DEVAM EDEN BİR ÇOK İŞLERİ VAR BİZİM SİTEMİZ İÇİN DE BÜTÇESİ AYARLANAN İŞLER DERHAL BAŞLATILIYOR VE HIZLICA SONUÇLANDIRILIYOR. ŞİMDİYE KADAR YAPILAN İŞLERİN YANISIRA PROJESİ HAZIRLANAN ve HIZLA HAYATA GEÇİRİLECEK BİRÇOK PROJE BULUNMAKTADIR. (B2 BLOK ARKASINDAN B 41 E UZANAN BÖLGEYE SPOR ALANI YAPILMASI, YÖNETİM BİNASI ve SOSYAL DONATI, PEYZAJIN DAHADA GÜZELLEŞTİRİLMESİ vs. vs.)
BİZDE YÖNETİM OLARAK ÖNCELİKLE TEKNİK EKİP KADROMUZU YENİLEDİK, İŞİNDE UZMAN ARKADAŞLARI GÖREVE GETİRDİK. BİZİM YAPIMIZA UYUM SAĞLAMAYAN, ESKİ BAŞI BOŞ DÜZENDE ÇALIŞMAYA ALIŞMIŞ OLAN PERSONELLERİN BİR KISMI KENDİSİ İSTİFA EDEREK AYRILDI, BİR KISMININDA İŞ AKİTLERİ TARAFIMIZCA SONLANDIRILDI.
BELİRLENEN İŞLER ACİLİYET SIRASINDA GÖRE YAPILDI. ÖNCEKİ DÖNEMLERDE KARŞILARINDA MUHATAP BULAMAYAN SİTE SAKİNLERİMİZİN ŞİKAYET SAYISI ARTTI, TEKNİK EKİBİMİZ TÜM ŞİKAYETLERİN KARŞILANMASI İÇİN ELLERİNDEKİ İMKANLAR DAHİLİNDE İLAVE MALZEME TAKVİYESİ YAPILARAK TÜM ŞİKAYETLERİN GİDERİLMESİNE ÇALIŞILDI.
BUNUN YANINDA ORTAK ALANLARDA ÇEŞİTLİ PROJELER ÜRETİLDİ VE TEKNİK EKİP MARİFETİYLE YAPILDI. YAPILAN İŞLERİ SİZLERE DAĞITTIĞIMIZ KATALOGLARDA ANLATTIK , BİR O KADARDA GÖRÜLMEYEN İŞLER YAPILARAK SORUNLAR ÇÖZÜLMEYE ÇALIŞILDI.
BUNUN YANINDA YİNE SİTE SAKİNLERİMİZE EK BÜTÇE YANSITMADAN BİNA İÇLERİ BOYANARAK TEMİZ BİR ORTAM SAĞLANDI.
TÜM BU SÜREÇTE EKSİK YAPTIĞIMIZ , ACELE KARAR VERDİĞİMİZ İŞLER MUHAKKAK OLMUŞTUR, AMA O KADAR ÇOK İŞ BİRİKMİŞ Kİ HEPSİ ACİL VE BİZİM ELİMİZDEKİ BÜTÇE BELLİ, ORALARDAN KISARAK TÜM İŞLERİN YAPILMASI HEDEFLENDİ VE BİRÇOĞUDA YAPILDI. KALAN İŞLERDE PLANLANDI BÜTÇE DURUMUNA GÖRE SIRASI İLE YAPILACAKTIR.

HERKESTE BİR ALGI VAR AYLIK TOPLANAN PARA NEREYE GİDİYOR;
BASİT BİR HESAPLA AÇIKLAYALIM, AYDA ORTALAMA 230.000 TL AİDAT TOPLANMAKTADIR.
BİNA GÖREVLİLERİ, TEKNİK ve İDARİ PERSONELİN MAAŞ, YEMEK, YOL ,SGK
ve VERGİ MALİYETLERİ YAKLAŞIK
GÜVENLİK PERSONELİ AYLIK
ORTAK ALAN AYDINLATMA,ASANSÖR, MERDİVEN , GÖREVLİ DAİRELERİ ELEKTRİK ve SU GİDERLERİ ORTALAMA
ASANSÖR ve UYDU BAKIM YÖNETİM DANIŞMANLIK
120.000 TL 45.000 TL
30.000 TL 10.000 TL 15.000 TL
OLMAK ÜZERE ANA KALEMLERDE TOPLASAK BİLE YAKLAŞIK 220.000 TL HARCAMA OLMAKTADIR.
DAHA SAYAMADIĞIMIZ BİRÇOK ZARURİ HARCAMA OLMAKTADIR. DOLAYISIYLA TOPLANAN PARANIN NEREYE GİTTİĞİNİ ANLAMAK ÇOK ZOR DEĞİL.
BUNUN YANINDA GEÇMİŞ DÖNEMDE HAKSIZ BİR ŞEKİLDE AİDATLARINI ÖDEMEYEN KAT MALİKLERİNDEN AVUKAT MARİFETİYLE TAHSİL EDİLMEYE ÇALIŞILMAKTADIR. TOPLANDIKÇA BÜTÇEMİZ RAHATLAMAKTADIR.
SİTE İÇERİSİNDEKİ GÜVENLİK SORUNU TAM OLARAK ÇÖZÜLMEMEKLE BİRLİKTE ARKA TARAFLARIN KAPATILMASI, KAPILARIN KONTROLLÜ HALE GETİRİLMESİ SONRASINDA DAHA DA DÜZGÜN İŞLEYECEKTİR.
SİTE İÇERİSİNDE BİRÇOK HIRSIZLIK , UYUŞTURUCU ve FUHUŞ OLAYI GÜN YÜZÜNE ÇIKARTILDI, GEREKLİ ADLİ İŞLEMLER BAŞLATILDI. BU DURUMLARDA BAŞTA BLOK TEMSİLCİLERİ OLMAK ÜZERE TÜM SİTE SAKİNLERİMİZİN BİLİNÇLİ HAREKET EDEREK GÜVENLİĞE YARDIMCI OLMALARINI SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ, AYNI DUYARLILIĞI HERKES GÖSTERDİĞİNDE BURADAKİ GAYRİ AHLAKİ VE HUKUKİ DURUMLAR ASGARİYE İNDİRİLECEKTİR.
BİZ BU GÖREVE GELİRKEN YÖNETİCİLİĞİN ZOR OLDUĞUNUN FARKINDAYDIK, SORUNLARIN BÜYÜK OLDUĞUNUN FARKINDAYDIK, AMA HEPSİNİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİMİZE İNANDIK ve BİRÇOĞUNUDA BAŞARDIK ve ÇÖZDÜK. AMA AÇIK KONUŞMAK GEREKİRSE BU KADAR ENTRİKA, DEDİKODU ve OYUNLARLA KARŞILAŞACAĞIMIZI TAHMİN ETMEDİK.
YUKARIDA ÖZET HALİNDE AÇIKLADIĞIMIZ HARCAMALARIMIZIN DETAYLARI, NEREYE KAÇ PARA HARCADIĞIMIZ BELGELERİYLE HERKESE AÇIKTIR. İSTEYEN İSTEDİĞİ ZAMAN İNCELEYEBİLİR.

BİZE MUHALEFET YAPAN ARKADAŞLARA SAYGIMIZ SONSUZ BURDAKİ 2640 KİŞİNİN BİNA YÖNETİCİSİ OLMA VE SİTE YÖNETİMİNE ADAY OLMA HAKKI VARDIR. ANCAK YALANLARLA , İFTİRALARLA BU YOLDA YÜRÜNEMEYECEĞİNİ BİLMELERİ LAZIM, BİZLER BUGÜNE KADAR BAŞTA İLK SEÇİMDE BİZE RAKİP OLAN ARKADAŞLAR OLMAK ÜZERE KİMSE HAKKINDA OLUMSUZ BİR LAF, KARALAMA ve İFTİRADA BULUNMADIK, BULUNMAYACAĞIZ. KİMSE İLE KAVGA ETMEYECEĞİZ. AMA BU İFTİRALARA BOYUN EYİYORUZ ANLAMINA GELMEZ, BİZ HUKUĞA İNANAN İNSANLARIZ, İFTİRA ATAN İDDİASINI İSPATLAMAK ZORUNDADIR DÜŞÜNCESİYLE OLAYI HUKUK MERCİİNE TAŞIYACAĞIZ.
HAKKIMIZDAKİ DEDİKODULARIN HEPSİNİ BİLİYORUZ , DUYUYORUZ, BİRKAÇ TANESİNİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTERİZ;
1- BAŞTA ESKİ YÖNETİCİ MURAT ÜNSALAN’ IN İSTİFA SEBEBİ, ARKADAŞIMIZ BAŞTA BİZE FAYDALI OLABİLECEĞİNİ ZAMANI OLDUĞUNU İLETTİ AMA SONRA UZUN ARALIKLARLA ŞEHİR DIŞINA ÇIKMAYA BAŞLADI TOPLANTILARA KATILMAMAYA BAŞLADI, HATTA ÖNCESİNDE 2 DEFA İSTİFA SÖYLEMİ ATTI ORTAYA AMA İSTİFA ETMEDİ, 3. SÜNDE RESMEN İSTİFASINI VERDİ ve GEREKÇE OLARAKTA UYUMLU ÇALIŞAMAMAK VE VAKİT SIKINTISI OLDUĞUNU BELİRTTİ. AMA ŞUAN ETRAFTA UYUMLU ÇALIŞAMAMAK ve HATALI İŞLER YAPILIYOR MESAJI VERİYOR, MURAT BEY’ E BUGÜN DE SORALIM UYUMLU ÇALIŞAMADIĞI ve HATALI İŞLERİ ALT ALTA SAY DİYELİM SAYAMAYACAKTIR. ÇÜNKÜ BİZLER HEP PROJE PEŞİNDE KOŞTUK, PROJEYİ ORTAYA ÇIKARDIK VE YÖNETİMDEKİ ARKADAŞLARLA İSTİŞARE ETTİK. BUNUN DISINDA MURAT BEY’ İN BAŞKA BİR PROBLEMİ OLDUĞUNU ZANNETMİYORUZ. VE BELLİ Kİ BASKIDAN KURTULMAK İÇİN İSTİFA ETMEK ZORUNDA KALDIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ.
KALDIKİ 7 AY ZARFINDA ALINAN TÜM MALZEMELER MURAT BEY’ İN DÖNEMİNDE HEM DE KENDİSİNİN SATINALMANIN BAŞINDA OLDUĞU DÖNEMLERDE ALINDI, VARSA HATA ve EKSİK KENDİ HATASIDIR.
2- SİTE YÖNETİMİN PARASINI ALTIN DÖVİZ GİBİ YATIRIM ARAÇLARINA YATIRDIĞIMIZ ve ORTAYA ÇIKAN KARI KENDİMİZİN ALDIĞI SÖYLENMEKTEDİR. YUKARIDA DA SÖYLEDİĞİMİZ GİBİ HESAPLARIMIZ HERKESE AÇIKTIR, HATTA DAHADA İLERİ GİDİYORUZ İSTEYEN VERSİN MAHKEMEYE İNCELETSİN, HESAPLARIMIZ BOĞAZİÇİ YÖNETİMİN YETKİLİ KADROSU TARAFINDAN DÜZENLİ OLARAK İNCELENMEKTEDİR. BANKA HESAPLARIMIZ ORTADA , BANKA EKSTRESİNDE D GÖRÜLECEĞİ ÜZERE SADECE İŞ ve HİZMET YAPAN FİRMA ÖDEMELERİ İLE PERSONEL MAAŞ ÖDEMELERİ DIŞINDA BANKADAN NAKİT ÇIKIŞI OLMAMIŞTIR.
3- İŞLERİPAHALIYAPTIRDIĞIMIZSÖYLENİYOR,MALUMUNUZSİTEMİZDE BİRÇOK İNŞAAT İŞİYLE UĞRAŞAN KOMŞUMUZ VAR, HANGİ İŞİ PAHALI YAPTIĞIMIZI SÖYLÜYORLAR İSE AYNI PARAYA YAPMALARINI TEKLİF EDELİM İNANIN BAŞTA BİNA BOYALARI OLMAK ÜZERE HİÇBİR İŞİ AYNI ÜCRETE BİLE YAPMAYI GÖZE ALAMAZLAR. KALDI Kİ BİR İŞ VEYA HİZMET ALIMINDA KILI KIRK YARARAK EN KALİTELİ İŞ ve HİZMETİ EN UYGUN FİYATA ALMAK İÇİN ÜZERİNDE TİTİZLİKLE ÇALIŞIYORUZ. YENİ

YAPILAN GÜVENLİK KULÜBESİNİN FİYATININ 50.000 TL OLDUĞU SÖYLENDİ , HALBUKİ TÜM MÜŞTEMİLATI ve İÇ DIŞ İŞLERİ İLE BİRLİKTE (YOLLARI DAHİL) 16.000 TL GİBİ BİR RAKAMA SON DERECE İŞLEVLİ , ETRAFTAKİ SİTELERDEN DE ÖRNEK ALIRANARAK YAPILAN MODERN BİR GÜVENLİK KULÜBESİ YAPILDI.
4- BELEDİYEYEAYLIK30.000-40.000TLÜCRETVERİLDİĞİSÖYLENİYOR, HALBUKİ BELEDİYEYE DAHA ÖNCEKİ YILDA BOĞAZİÇİ YÖNETİM FİRMASINA ÖDENDİĞİ GİBİ AYLIK 15.000 TL ÖDEME YAPILMAKTADIR.
7 AYDA YAKLAŞIK 105.000 TL DANIŞMANLIK ÜCRETİ ÖDENMİŞ OLUP, 7.500 TL TUTARLI AĞAÇ BUDAMASI YAPILDI, SADECE YEVMİYE HESABI YAPSAK BİLE 9.000 TL BEDELLİ 3 DEFA GENEL ÇİM BİÇME ve SÜREKLİ LOKAL ÇİM BİÇME İŞİ YAPILDI, 10.000 TL BEDELLİ PARKLAR YENİLENDİ, YİNE EN AZ 7.500 TL BEDELLİ KALDIRIMLAR YENİLENDİ, YAKLAŞIK 200.000 TL BEDELLİ 20 ADET KAMELYA YAPILDI, SİTEMİZİN ETRAFI DEKORATİF TEL ÇİT İLE YAKLAŞIK 1.000 METRE KOMPLE ÇEVRİLDİ BUDA 125.000 TL TUTMAKTADIR. TOPLAMDA 360.000 TL LİK HİZMET ALINMIŞ OLUP DAHA YAPILACAK BİRÇOK PROJE HAYATA GEÇİRİLECEKTİR. VERİLEN DANIŞMANLIK ÜCRETİ KARŞILIĞINI KAT BE KAT BULMUŞ OLDU. DEDİKODULAR TAMAMEN YERSİZ OLDUĞU AŞİKARDIR.
5- YAPILMAYAN İŞLERİN ÜZERİNDEN PARA YEDİĞİMİZ BİLE SÖYLENDİ, ÖRNEĞİN HENÜZ YAPILMAYAN PİMAPEN İŞİNDEN PARA ALDIĞIMIZ BİLE SÖYLENDİ. TAMAMEN İFTİRADIR.
6- YÖNETİMKURULUBAŞKANININŞAHSINAAĞZAALINMAYACAK İFTİRALAR ATILIYOR, HEPSİNİ İSPATA DAVET EDİYORUZ, BUNUN İÇİNDE HUKUKİ YOLLARA BAŞVURULACAĞINI BİLMENİZİ İSTERİZ.
7- BİZE DESTEK OLAN ARKADAŞLAR BİZLERE “DAVUL SİZDE TOKMAK BİZDE OLSUN “ POLİTİKASI UYGULAMAK İSTEDİLER, İSTEDİKLERİ OLMAYINCA YALAN İFTİRA TUFANINA KAPILIP BİZLERİ KARALAMAYA ÇALIŞTILAR, BİZİ KAVGAYA ÇEKMEK İSTEDİLER , AMA BİZ BU KİŞİLERİN ELİNDE OYUNCAK OLMADIK ve OLAMAYACAĞIMIZ İÇİN YÖNETİM KADROSUNDA REVİZYON YAPARAK ERKEN SEÇİM KARARI ALDIK. AR-GE ve PROJE ÜRETECEK , VİZYON SAHİBİ YENİ YOL ARKADAŞALARIMIZI BELİRLEYEREK SİTEMİZE EN İYİ HİZMETİ VERMEK İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARI BAŞLATTIK.
YİNE ADAY OLAN ARKADAŞLARIN GELİŞTİRDİĞİ BAZI SÖYLEMLERE CEVAP VERMEK İSTİYORUZ, MESELA SİTENİN ALT TARAFINA ÇARŞI YAPTIRMAK, MEVCUT ÇARŞIYI YIKIP YENİDEN YAPARAK BURALARDAN RANT ELDE ETMEK GİBİ SÖYLEMLER DUYUYORUZ, ARKADAŞLAR SİTEMİZ İNŞAAT HAKKINI DOLDURMUŞ YAPILAŞMASINI TAMAMLAMIŞ BİR YERLEŞİM YERİDİR. BURADA İLAVE İMAR DIŞI İŞ ve İŞLEMLER YAPMAK İMKANSIZDIR. BU TÜR SÖYLEMLER TAMAMEN SAFSATADIR. ANCAK YENİ YAPACAĞIMIZ YÖNETİM BİNASI ve SPOR LOKALİNİN OLDUĞU BÖLGEYE CAFE TARZI SOSYAL DİNLENME ALANI YAPILARAK

SİTE YÖNETİMİNE GELİR HEDEFLEMEK DIŞINDA İMARA AYKIRI HİÇBİR YAPIYI BURDA KİMSE YAPAMAZ, BELEDİYE DE YAPTIRMAZ.
BİZİM DÜSTURUMUZ AĞIR BAŞLI, İNSANLARA DEĞER VEREN , BU SİTEYE KİM ZERRE KADAR BİR FAYDA VERECEKSE ONUN FİKİRLERİNİ ALARAK YOL YÜRÜMEK.
BU SEBEPLE YENİ DÖNEMDE DE YAPILACAK ÇOK İŞİMİZ OLDUĞUNUN BİLİNCİNDE HAREKET EDEREK, BELEDİYE İLE ORTAKLAŞA GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ BİRÇOK SOSYAL PROJE , PARK BAHÇE ÇALIŞMALARI İLE KENDİ İMKANLARIMIZ İLE YAPACAĞIMIZ SİZLERE SUNDUĞUMUZ KATALOGLARDA YER ALAN BİRÇOK PROJEYİ DEVAM ETTİRMEK ve SONLANDIRMAK İÇİN , SİTEMİZİ ÇEVRE SİTELER İLE AYNI DEĞERE KAVUŞTURARAK YAŞAM KALİTEMİZİ ARTIRMAK AMACINDA SİZLERİNDE DESTEĞİ İLE YOLA DEVAM EDECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYOR VE DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ.